Raditi ili živjeti život?

I

ivanjan76

Guest
Pozdrav,
Ne znam da li sam dobro pogodio temu, ali vec neko vrijeme ozbiljno razmisljam o necemu...imam 40 g., trenutno nemam obitelj ni djecu, nedavno su mi oba roditelja naglo umrla u roku od 2 godine, majka ni ne docekavsi mirovinu, otac sa mirovinom s kojom ne bi mogao zivjeti da nije imao dodatnog prihoda...ne znam da li nakon toga, ali pogled na zivot mi se jako promijenio u zadnje vrijeme..moram reci da imam, ajmo reci, srecu u toj nesreci i da su roditelji iza sebe ostavili, uvjetno, dosta imovine i ustedevine..nisu to neki milioni, ali za mene samog podosta..posto na moru imamo kucu koju iznajmljujemo godisnje se nakupi i preko jedne dobre place mjesecno, a i ima jos nekih sitnih prihoda..trenutno sam zaposlen i imam prosjecnu hrvatsku placu, ali posao koji radim me nimalo ne ispunjava i dosadan mi je ( nije drzavna sluzba:))..za trazenje drugog posla imam previse godina, ali nije to poanta..poanta je da li da uopce vise radim za placu ili da se odvazim zivjeti slobodno pa kud puklo...cinjenica da ipak imam tu mogucnost me puca jako u zadnje vrijeme s obzirom da vidim kako zivot brzo prolazi, covjek postaje rob rutina i obaveza i na kraju ni ne doceka zasluzenu mirovinu, a i ako ju doceka pod stare dane ona je mizerna i nije mu vise ni do trosenja iste i uzivanja u zivotu iako je prednost sto je relativno sigurna (zakonska i drzavna), dok ovi prihodi koje sad ostavrujem mogu vec sutra isceznuti...sve to stavljam na vagu i nikako da se odlucim kako dalje...znam da ce me neki sad mozda popljuvati da se preseravam ili tako nesto, ali eto zanima me i tuđe misljenje ovako online jer bi me uzivo vjerojatno dosta ljudi osudilo kako u ovoj situaciji mogu tako razmisljati, da se mora i treba raditi i slicno...ja inace nisam lijen, volim biti aktivan i imam hobije, nisam kafanski i tv tip, ali jednostavno ne volim vise zivjeti zivot po strogo ucrtanoj rutini, okrenuti se za 30 g., gdje si bio sta si radio-(ono sto ne volim zbog place iskljucivo-jel ti toliko trebalo-ne znam)..zelio bi ga zivjeti slobodno posto imam neke mogucnosti za to..kako bi vi postupili u mojoj situaciji?..hvala na odgovorima