WoT oyuncusu nasıl kendini geliştiri?

F

Forum TR

Guest
Merhaba arkadaşlar;

Ben 12 yıldır online oyun oynamaktayım. İlk önceleri ultima sonra uzun yıllar wow oynadım. Son birkaç yıldır da ağırlıklı wot oynamaktayım. Bu oyunda öyle aman aman iyi bir oyuncu değilim ama sürekli kendini geliştiren her geçen gün birşeyler öğrenmeye çabalayan biri olduğumu söylemeliyim. Ve buraya da kendimizi nasıl geliştirebiliriz sorusuna kendimce yanıt arayacağım.

1.Öncelikle kendimizi bilmemiz lazım!!
Artık suçu RNG'ye (şansa) MM'e (takım dağılımına) yada laga atmayı bırakıp, biraz öz eleştiri yapmamız gerekiyor. Şunu bilmeliyiz ki super unicurm oyuncular da bizle aynı şartlarda oynuyor bu oyunu ve onların bizden tek farkı oyunu daha doğru oynuyor olmaları.
-Kimse bana lag demesin unicurm Türk oyuncular var 100ms 20fps oynayan..

-Kimse bana mm yüzünden kazanma şansım %47 demesin. Uzun vadede MM herkes için aynı şekilde çalışıyor. O %60 kazanan adamlar 1vs3 1vs5 oyunları devamlı yüksek yüzdelerde kazandırdıkları için o kazanma oranına sahipler yoksa wargaming torpil falan yapmıyo... Şansa olmuyo o kazanma oranı.. (nazar etme çalış senin de olur)

-Kimse bana ben bu oyunu zevkine oynuyorum wn8 için değil gibi saçma şeyler de demesin çünkü oyunu doğru ve zevkine oynarsanız zaten wn8 kendiliğinden gelir. Kimse bir oyunu kaybetmek için oynamaz.. Gidip gidip intihar etmekten keyif almaz..

-Kimse bana pusarak takımını satarak kasılır o wn8 unicurm olunur demesin. Çünkü bunu söyleyenler eminim kendileri denemiştir pusmayı ve hala turunculuktan öteye geçememişlerdir. (Daha hayatımda birkaç istisna hariç gereksiz pusan unicurm görmedim)

-Kimse bana wn8 mantıksız bir sistem oyuncunun gerçekten iyi oynadığını göstermiyor demesin çünkü bunu diyenler bir noktaya kadar haklılar.. 700 wn8 ile 2500 wn8 bir olmaz. Kandırmayalım kendimizi. Şişirme yalan yanlış kasılan wn8 biyere kadar çalışır. Biyerden sonra patlar

-Kimse bana tier 3 tankla wn8 kasıyolar bla bla bla demesin bu yazımda üçbeş istisnai, fake yada satın alınmış hesaptan bahsetmiyorum.. İstisnalar kaideyi bozmaz..

2. Şimdi bu yüksek wn8 iyi oyuncuların neleri doğru yaptığını irdelemek lazım ve bunu da elimden geldiğince sizin için yapmaya çalışacağım.

-İlk olarak oyun mekaniklerini öğrenmemiz lazım. Bunu da kulaktan dolma hurafelerle değil mümkünse forumda yazılanlardan öğrenmek lazım. Biz türk milleti okumayı sevmiyoruz belki ama gerçekten çok basit ve kısa sürede çokça şey öğrenebiliriz .Mesela Google amcaya wot kamuflaj mekanikleri wot mermi mekanikleri yazdığınızda daha önceki arkadaşlarımızın bu konularda yazmış oldukları şekilli resimli yazıları göreceksiniz. Bu 1 er sayfalık yazıları okumadan, merminin neden sektiğini dahi bilmeden kırmızı turuncu domateslerden öteye geçemeyiz..
Buraya okunması ve seyredilmesi kesinlikle gereken birkaç link atacağım ve bu yazıları daha önce görmediyseniz nolur 5 er dk ayırın ve bunları inceleyin.

Kamuflaj spot mekanikleri
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/397207-kamuflaj-goerues-mesafesi-ve-spot-mekanikleri

Burda da quickybaby den çalılar nasıl kullanılır onun dersi.Oyuna ilk başladığımda bu mekaniği bilmediiğimden hile yapıyorlar sanırdım çok da kızardım. Ben mermi atmadan spot yiyom adam takır takır 100 metreden mermi saydırıyo ama görünmüyo... Nasıl olduğunu bilmiyorsanız izleyin, hatta biliyosanız da izleyin

https://m.youtube.com/watch?v=GyzchZrC3QY

Mermi mekanikleri
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/394374-mermi-mekanikleri/
Gold mermi sekiyo abi diye ağlayanlar bir bakın bakalım gold merminin sekmesiyle normal merminin sekmesi arasında çok da bir fark varmıymış..

-Yeni bir tank aldığınızda mesela kesinlikle wotwiki den o tankın güçlü ve zayıf yanlarını öğrenmeliyiz( en çok 3 dk alıyor) ingilizce bilmeseniz dahi google amcaya mesela wotwiki 1390 yazarsanız size 1390 la ilgili bir yazı açılacaktır. Orda PROS( artıları) ve CONS( eksileri) 4 5 maddede yazıyor. Bunların dili çok kolay ama hiç anlamıyorsak google translate bile bu basit cümleleri doğru çeviriyor. Nacizane tavsiyem bu dediklerimi yapmaya 3 dk ayırın faydasını fazlasıyla göreceksiniz. Ayrıca o tankla öğrenme sürecini kısaltıp oyun başına daha çok xp kazanarak o 5 dakikanın çok daha üstünde zamandan tasarruf edeceksiniz. Aynı sitede hangi techisatların takılması gerektiği tavsiyeleri de var. Genelde çok mantıklı yazmışlar. Dikkate alınmasını tavsiye ederim.

-Mümkünse arada sırada açıp twitchde yada Youtube'da ohzman quickybaby genghiswolves gibi oyuncuları izleyip neleri doğru yaptıklarını öğrenmemiz lazım. Ben bazen bu oyuncuları seyretmekten oyunu oynamaktan çok keyif alıyorum.bir deneyin pişman olmazsınız

-Son olarak da agresifliği bir kenara bırakıp oyunda ne tarz salaklıklarla karşılaşırsak karşılaşalım oynumuza bakmamız lazım.. Klavye delikanlıları bırakın artık küfretmeyi ilk o size sövse dahi kapatıp chati görmemek lazım. Ne demişler keskin sirke küpüne zarar.

Sonuç olarak hayatın heryerinde ucundan köşesinden kendimizi geliştirmek için çabalayalım. Çok okuyan bir millet değiliz ama en azından biraz okuyalım. En azından doğru bilgiyi yanlıştan ayırmasını bilecek kadar araştıralım.

NOT: yazdıklarımdan kimse alınmasın kimsenin şahsına lafım yok. Benimle aynı fikirde olmayanlar da illaki vardır. Bu arkadaşlardan tek isteğim yazılarımızda agresifleşmeyelim adam gibi fikirlerimizi ortaya koyup tartışalım...